Dobór biura nieruchomości jest jednym spośród ważnych etapów, jaki zapewni nam natychmiastową oraz zadowalającą sprzedaż. Odpowiednie biuro przygotuje całą pracę za ciebie, rozpoczynając od promocji oraz dania ogłoszeń w Internecie do rozmów oraz zatroszczenia się o poprawność oraz legalność sprzedaży. Dokonując doboru biura nieruchomości powinieneś myśleć jak o doborze partnera do firmy, bowiem współpraca twoja oraz biura winna opierać się na podstawach prowadzenia firmy gdzie obaj partnerzy dokładają wszystkich dążeń, by uzyskać wspólny cel.

Czym zajmują się biura nieruchomości?

Chociaż większości praca agenta nieruchomości kojarzy się tylko i wyłącznie ze sprzedażą mieszkania, to w prawdzie obszar obowiązków takiej osoby jest zdecydowanie większy. Od 2014 roku nie musimy mieć profesjonalnych pozwoleń, jeśli zamierzamy zająć się obrotem nieruchomości. Starczy posiadanie ważnego ubezpieczenia OC agenta. Agencje nieruchomości zajmują się też nabyciem lokali, ich sprzedażą, wynajmem, natomiast choćby opieką nad nimi.

Pomoc w negocjacji wartości

Biuro nieruchomości oraz działający w nim przedstawiciele, jako doświadczeni sprzedawcy, mogą znamiennie ułatwić podczas prowadzenia rozmów. Agent dzięki znajomości rynku, wartości, konkurencji, jest w stanie uznać stan oraz wartość nieruchomości natomiast przy tym zauważyć wszelkie kłopoty połączonego z jej użytkowaniem. Biuro nieruchomości Dębosz otoczy opiekę nad jakimikolwiek etapami kupna-sprzedaży nieruchomości – od zrobienia specyfikacji zdjęciowej oraz pokazania propozycje, poprzez zatwierdzenie umowy wstępnej, aż po ostatni etap, więc zatwierdzenie oraz uzyskanie aktu notarialnego.

Zwracaj uwagę na doświadczenie spółki

W tym wypadku liczy się przede wszystkim doświadczenie samej spółki oraz osób, jakie w niej działają. Należałoby zobaczyć jak długo spółka funkcjonuje na rynku, natomiast również jaki jest jej skład. W tenże sposób można zobaczyć, czy osoby, które spełniają rolę pośredników nieruchomości mają dobrą wiedzę oraz doświadczenie w takich sprawach, jak szukanie domu czy mieszkania. Jedynie osoby, jakie mają dobre przygotowanie oraz doświadczenie są w stanie wesprzeć w szukaniu dobrego lokum.

Nowoczesność

Home staging – dla jednych ciężkie angielskie słowo, wcale nie zrozumiałe. W biurach nieruchomości nie jest natomiast nieznane. Na pewno nie w tychże najdoskonalszych na rynku. Polega on na specjalnym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży czy najmu. Do zakresu obowiązków home stagera należy zatem m.in. dopasowanie pomieszczenia do oczekiwań oraz konieczności ewentualnych nabywców.