Właściciele domów jednorodzinnych, czy wielorodzinnych z pewnością doceniają fakt posiadania ogrodu. Jest to szczególnie przydatne latem, kiedy pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Kiedy już obrzydło nam siedzenie w czterech ścianach przez większą część czasu zimą i w chłodniejsze wiosenne i jesienne dni, chętnie spędzamy czas na powietrzu. Żeby przyjemnie spędzić wolne chwile, wcale nie musimy wybierać się gdzieś daleko, wystarczy jedynie wyjść z domu. Ogród jest też idealnym miejscem na spotkania z przyjaciółmi przy grillu, czy po prostu przy kawie. Aby jednak tak było, warto urządzić w ogrodzie letni kącik.

Jak wydzielić część ogrodu

Pomysłów na taki letni kącik jest naprawdę wiele. Możemy postawić tam altankę ogrodzoną drewnianym płotkiem z trzech lub pięciu stron, w zależności od tego jakie kształtów ma nabrać. Można też postawić na całkowicie zabudowane ściany. Z jednej strony, ochronią nas one przed deszczem i wiatrem, z drugiej jednak nie wpuszczą zbyt dużo światła. Niektórzy stawiają też po prostu na zamontowanie jedynie dachu oraz osłonięcie takiej altanki zasłonami materiałowymi, a w przypadku deszczu również folią. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, warto więc wybrać coś, co będzie nam najbardziej odpowiadać.

Jak urządzić altankę

Altankę, czy też taki letni kącik warto odpowiednio urządzić i udekorować. Przydadzą się tutaj krzesła albo ławki, na których będziemy mogli usiąść wraz z gośćmi. Konieczny będzie także stół, przy którym wygodnie zjemy lub będziemy delektować się kawą, herbatą, czy innymi napojami. Poza tym, ciekawym uzupełnieniem będzie zamontowanie huśtawki typu hamak lub samego hamaku, jeśli mamy na niego jeszcze miejsce. Dobrym pomysłem będzie udekorowanie takiego wnętrza ozdobnymi lampkami led, które nadadzą mu niepowtarzalnego klimatu. Cała altankę warto zaś usytuować w takim miejscu, aby zapewniała nam przyjemny widok na ogród.