Niezależnie od tego czy jesteśmy przedsiębiorcami planującymi wynajem mieszkania, poszukujemy lokalu na swoje potrzeby lub zamierzamy sprzedać nieruchomość, usługi agenta są mile widziane. Jest to osoba, jaka ułatwi nam przebrnąć poprzez cały złożony mechanizm, niezależnie od rodzaju transakcji. Zapewniając kontrolę nad wszystkimi rzeczami agencji nieruchomości, nie musimy kłopotać się o wszystkie procedury, kontakty z zainteresowanymi lub negocjacje. Skorzystanie spośród biura nieruchomości ma mnóstwo korzyści, ale jak dobrać najodpowiedniejszą spółkę?

Co proponuje odpowiednie biuro nieruchomości

Piękne zdjęcia to podstawa. Patrząc na zdjęcia oraz opis oszacujesz, czy rzeczywiście mogą odpowiednio opisać posiadłość, zaprezentować jej wartości oraz przekonać klientów do zobaczenia jej na żywo. Jeżeli mieszkanie wygląda jak z katalogu, to prawdopodobnie mają w propozycji też home staging, więc przygotowują mieszkanie do sprzedaży oraz do sesji zdjęciowej. Zwróć także uwagę, ile propozycji ma określenie “rezerwacja” czy “sprzedane”. To niejednokrotnie pozwoli się zorientować, jak szybko agencja nieruchomości kończy umowy, więc uznać jej efektywność.

Pierwszy kontakt

Jeśli opublikujesz ogłoszenie w internecie zaraz po paru minutach zaczną się kontaktować z Tobą agenci nieruchomości. Zwróć uwagę w jaki sposób oferują spotkanie, czy już na tym etapie coś ich charakteryzuje na tle pozostałych. Być może specjalizują się w określonym rodzaju nieruchomości czy w Twojej okolicy. Jeżeli nie jesteś w stanie dobrać jednego agenta na tym okresie, zaproś na spotkanie parę osób oraz pogadaj z nimi na osobności. Sprawdź czy przyjdą terminowo, jak wyglądają, w jaki sposób odnoszą się do Twoich potrzeb. Tak samo podejdą w przyszłości do Twojego Klienta.

Opinie agentów nieruchomości

Dobierając agencję nieruchomości, kieruj się również opiniami pozostałych klientów na jej temat. Odpowiedni agent będzie mógł potwierdzić się własnym doświadczeniem, natomiast również wieloma referencjami zgromadzonymi poprzez lata działalności na rynku. Możesz zobaczyć opinie na firmowym Facebooku biura nieruchomości czy w Google. Dowiesz się w tenże sposób, co doradzają klienci, natomiast co nie do końca im się spodobało.

Prowizja agenta nieruchomości

Czemu mała prowizja biura nieruchomości nie będzie przejawem Twojego sukcesu? Tu można odpowiedzieć pytaniem. pytaniem. Czy znacie kogoś, kto woli zarabiać najniższą cenę w branży za własną pracę? No oczywiście. Dobierając pośrednika, jaki się godzi na małe wynagrodzenie masz do czynienia z kimś kto teraz rozpoczął pracę, czy z kimś kto jest zrozpaczony, lub z kimś kto wcale nie dotknął wielkich kapitałów. Żadna spośród takich osób nie poradzi sobie psychicznie w czasie negocjacji ceny Twojej nieruchomości.