W ostatnich latach na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej małych mieszkań. Są to często kawalerki, a nawet tak zwane mikrokawalerki. Wiele osób jest przeciwnych takim rozwiązaniom oraz tworzeniu mieszkań o tak niewielkiej powierzchni, która często nie przekracza 20m2. Rzeczywistość jest jednak tak, a nie inna i w praktyce lokale takie nie tylko istnieją, ale cieszą się sporą popularnością. Wynika to z faktu, że można je kupić za stosunkowo niską cenę, a ich wystrój można łatwo dopasować do swoich preferencji. Co więcej, wnętrze jest niewielkie, a więc łatwo je urządzić nie wydając za dużo pieniędzy. Zastanówmy się w jaki sposób to zrobić, tak aby czuć się dobrze w swoich czterech ścianach.

Mieszkanie na miarę zarobków

Ostatnio ceny mieszkań poszły w górę i to w bardzo szybkim tempie. Dlatego też niejeden decyduje się na mikrokawalerkę, czy też inne niewielkie mieszkanie. Popularny jest zarówno wynajem, jak i zakup, jednak chcemy skupić się szczególnie na tej drugiej opcji. Jeżeli kupujemy takie mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, musimy pomyśleć zazwyczaj o jego wykończeniu. Warto zorientować się na rynku materiałów wykończeniowych jakie opcje są dostępne i wybrać spośród nich to, co będzie nam najbardziej odpowiadało. Warto przy tym rozplanować mieszkanie w taki sposób, aby pozostawiało ono jak najwięcej wolnego miejsca do zagospodarowania.

Jak urządzić mieszkanie

Jeśli chodzi o samo urządzenie mieszkania, to opcji jest naprawdę całe mnóstwo. Niezbędne elementy wyposażenia to sofa, czy kanapa lub łóżko albo oba te meble. Jeżeli będziemy chcieli umieścić w kawalerce zarówno sofę, jak i łózko, warto zastanowić się nad podwieszanym łóżkiem, które nie będzie zajmowało miejsca. Poza tym, możemy pomyśleć o ładnym połączeniu pokoju z kuchnią, aby całość wyglądała estetycznie, a przy tym dawała nam więcej miejsca do spędzania wolnego czasu. Niezbędna będzie też szafa, czy szafka na ubrania oraz inne drobiazgi, a dla niektórych osób również telewizor ustawiony na takiej właśnie szafce lub zamontowany na ścianie. Przyda się też stół i krzesła oraz biurko do pracy, jednak wszystko w dość kompaktowych rozmiarach.