Małe pomieszczenia mają jedną zaletę – z łatwością można je przytulnie zaaranżować, nawet przy niewielkim nakładzie finansowym.

Niewielka kuchnia, która zostanie umiejętnie udekorowana może prezentować się modnie, a zarazem być przestronna i praktyczna podczas codziennego użytkowania.

Jakie kolory w małej kuchni?

Niewielkie pomieszczenia powinny być utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Stojąc przed wyborem farb, tapet bądź płytek warto stawiać na takie kolory jak biel, beż oraz szarość. W małej kuchni doskonale będzie prezentował się styl skandynawski, który łączy w sobie proste formy, niewiele dekoracji i jasne kolory.

Białe meble kuchenne sprawią, że pomieszczenie stanie się optycznie większe. Jasny odcień mebli kuchennych połączony z naturalnym, drewnianym blatem to ponadczasowe rozwiązanie. Z kolei pomiędzy meblami kuchennymi doskonale sprawdzi się szkło hartowane bądź płytki w jasnych barwach z połyskującym wykończeniem.

Dekoracje to uzupełnienie każdego pomieszczenia

Jeżeli w małej kuchni znajduje się okno, warto zrezygnować z tradycyjnych firanek na rzecz rolety rzymskiej, plisek bądź klasycznej rolety zamontowanej na ramach okna. Takie rozwiązanie sprawi, że do pomieszczenia za dnia będzie wpadało więcej światła.

Na pustych ścianach idealnie sprawdzą się lustra zamiast obrazów. Kilka zawieszonych luster sprawi, że pomieszczenie stanie się większe i jaśniejsze.

Świetną alternatywą dla stołu może okazać się wyspa kuchenna, która często kryje w sobie dodatkowe półki, szafki oraz szuflady do przechowywania akcesoriów i produktów spożywczych. Lodówkę można umieścić w dyskretnej zabudowie, wśród innych mebli kuchennych.

Tutaj znajdziesz interesujący artykuł o tym jak wybrać odpowiednie dekoracje do małej łazienki.