Kominek stanowi najbardziej reprezentacyjne miejsce w salonie, rozgrzewa i relaksuje w długie, chłodne wieczory. Wnętrze salonu z kominkiem może być niepowtarzalne i wyjątkowe, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaaranżowane.

Aby w pełni cieszyć się widokiem tańczących płomieni w swoim salonie, warto zadbać o kilka szczegółów,  dobrze przemyśleć aranżację salonowej przestrzeni dbając o bezpieczeństwo domowników.

Jak zaaranżować pokój z kominkiem?

Aranżacje warto rozpocząć od rozplanowania nie tylko miejsca na kominek, ale również mebli oraz innych dodatków, które będą miały swoje miejsce w salonie. Pokój gościnny jest nie tylko miejscem wytchnienia po długim i męczącym dniu, ale również przestrzenią do spotkań rodzinnych i towarzyskich.

Stanowi centralne miejsce naszych mieszkań, odpowiednia aranżacja tego miejsca jest więc kluczowa. Oprócz ogrzanego i niezwykle przytulnego wnętrza, kominek może pełnić również funkcję odgrodzenia różnych stref w jednym pomieszczeniu, np. wypoczynkowej od jadalnianej.

Przykładem kominka, który dobrze sprawdzi się w tej roli jest kominek narożny, który jest niezwykle efektowny. Innym praktycznym wykorzystaniem salonowej przestrzeni jest ustawienie ściany, która oddzieli jadalnię od salonu, a następnie wbudowanie w nią kominka. W ten sposób uzyskujemy przytulny salon, a jednocześnie widok na otwartą strefę kuchenną.

Pomysły na zaaranżowanie wnętrza z kominkiem

Jednym z najbardziej funkcjonalnych pomysłów aranżacji salonu jest ustawienie wygodnego kompletu wypoczynkowego na wprost kominka, mogą być to zarówno kanapy, sofy, pufy lub fotele. Pomiędzy meblami warto postawić stolik kawowy, aby podczas klimatycznych wieczorów raczyć się ciepłym napojem.

Jeśli posiadamy małe dzieci przestrzeń wokół kominka warto zabezpieczyć specjalną barierką lub płotkiem, tak by oprócz walorów estetycznych zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników.

Więcej pomysłów i inspiracji dla aranżacji pomieszczeń znajdziesz w portalu https://www.domonline.pl/.