Salon to jedna z najczęściej używanych przestrzeni w domu, więc zasługuje na to, by wyglądać fenomenalnie. Niezależnie od tego, czy szukasz zupełnie nowych pomysłów na salon, czy też kilku łatwych aktualizacji, na pewno znajdziesz sposób na odświeżenie swojej przestrzeni we współczesnym stylu.

Nowoczesność nie musi oznaczać jednej rzeczy dla jednej osoby. Mówiąc prościej, chodzi o stworzenie atmosfery, która jest aktualna i na czasie. Od wybrania najlepszej sofy do nowoczesnej przestrzeni, po dobranie idealnego koloru ścian.

Wyrafinowana przestrzeń w salonie

Mniej znaczy więcej. Współczesny nie oznacza zimny lub minimalistyczny; oznacza po prostu ciepły, szykowny i spersonalizowany. Kluczem jest więc uproszczenie stylizacji i podniesienie wystroju do poziomu subtelnie wyrafinowanego.

Mocne linie – czy to pionowe, czy poziome, czy też zakrzywione kształty – są charakterystyczną cechą współczesnych salonów. Możesz użyć linii w szczegółach strukturalnych i geometrycznych kształtach w akcentach dekoracyjnych. Możesz również wykonać to poprzez blokowanie kolorem niektórych ścian lub mebli. Wybierz meble, które są odważne i proste jednocześnie. Na przykład wybierz gładką, zakrzywioną sofę w dowolnym kolorze – granatowym, beżowym lub nawet czerwonym, zamiast ozdobnie rzeźbionego palisandru – to jeden ze sposobów przejścia na współczesność. Używaj mebli oszczędzających miejsce i takich, które mają mnóstwo wbudowanych schowków. Zamontuj kolorowe lub metaliczne kinkiety.

Bardzo dobrze sprawdzi się również elegancka lampa podłogowa lub żyrandol. Dekoruj mieszanką faktur. Używaj wielu naturalnych materiałów. Na tapicerkę używaj naturalnych włókien, takich jak wełna, bawełna, len, jedwab i juta.

Warto dodać, że wg portalu o wystroju wnętrz shower.pl – modernistyczny styl jest jednym z 5 najpopularniejszych styli wnętrzarskich.