Każda pora roku niesie ze sobą pewnego rodzaju zmiany, które znajdują odbicie również w naszych mieszkaniach. Największe pole do popisu daje nam wiosna, kiedy to wszystko zaczyna budzić się do życia. W naturze dominują żywe kolory, które przykuwają nasz wzrok i sprawiają nam radość. Nic dziwnego, że chcemy nieco z tych kolorów przenieść do naszego mieszkania, aby również w nim cieszyć się wiosną. Istnieje bardzo wiele możliwości, z których możemy skorzystać, a które sprawią, że wiosna zagości w naszym domu, czy też mieszkaniu. Zwróćmy uwagę na niektóre z nich.

Wiosenny remont

Jeżeli od jakiegoś czas planowaliśmy remont domu lub mieszkania, warto pomyśleć o nim na wiosnę. Praca będzie przyjemniejsza przy dźwiękach natury oraz słońcu wpadającym przez okna do mieszkania. Poza tym, możemy się zainspirować kolorami natury i zastosować je w naszym wnętrzu. Jednym z pomysłów jest przemalowanie ścian na jasny pastelowy kolor, który będzie przywodził nam na myśl delikatne kwiaty lub trawy. Z drugiej strony, warto wykorzystać jedną ścianę na stworzenie kontrastu i nanieść na nią ciemny kolor. Ciekawym połączeniem są na przykład pastelowe odcienie zieleni oraz zieleń butelkowa lub jeszcze ciemniejszy jej odcień na jednej ze ścian. Możemy w taki sposób eksperymentować również z innymi kolorami.

Wiosenne dodatki

Trzeba jednak powiedzieć sobie szczerze, że większość z nas raczej nie planuje remontu ani malowania ścian. Mimo to pozostaje nam szerokie pole do popisu, gdyż możemy w znacznym stopniu wpłynąć na wygląd mieszkania i zmienić jego atmosferę poprzez dobranie odpowiednich dodatków. To właśnie wiosną sklepy oferujące elementy wyposażenia wnętrz oferują bardzo ciekawe propozycje, z których możemy skorzystać. Mogą to być między innymi koce, które zarzucimy na kanapę, czy na łóżko, czy stylowe poduszki, które będą się komponowały kolorystycznie z resztą wystroju. Mniejsze dodatki, które wniosą do wnętrze przyjemną atmosferę to chociażby ładnie prezentujący się świecznik, czy wazon ze świeżymi kwiatami.