W różnego rodzaju poradnikach i magazynach dotyczących urządzania wnętrz, znajdziemy wiele ciekawych pomysłów. Jednym z przyciągających uwagę jest bardzo popularny ostatnio styl skandynawski, który coraz częściej gości w wielu mieszkaniach. Jest to swego rodzaju minimalizm, który jednak przykuwa spojrzenia i cieszy oko. Znaczenie mają tutaj zarówno kolory, jak i kształty, a także ilość mebli i dodatków w danym pomieszczeniu. Jeżeli odpowiednio rozplanujemy ich ułożenie, będziemy mogli cieszyć się naprawdę pięknym efektem.

Cechy stylu skandynawskiego

Styl skandynawski jest nurtem w urządzaniu wnętrz, który dotarł do nas, jak sama nazwa wskazuje, właśnie ze Skandynawii. Stało się to ze sprawą projektantów oraz konkursów, w których styl ten został wyróżniony i otrzymał nagrody. W ten sposób pozostał on nie tylko w samej Skandynawii, ale rozprzestrzenił się na całą Europę. Jego głównymi założeniami jest minimalizm oraz funkcjonalność pomieszczeń. Bardzo ważne jest też stosowania naturalnych materiałów oraz lekkich jasnych kolorów. Ta ostatnia potrzeba narodziła się, aby rozjaśnić nieco długie mroczne dni i wieczory, które im bardziej na północ, tym dłużej potrafią trwać.

Zastosowanie stylu skandynawskiego

Obecnie, styl skandynawski prezentowany w wielu sklepach meblowych, nieco odszedł od głównego nurtu. Tworzy się bowiem meble w stylu skandynawskim, ale już bez wykorzystania naturalnych materiałów lub z ich jedynie częściowym wykorzystaniem. Da się jednak dostać oryginalne meble skandynawskie, jednak trzeba się przy tym liczyć z nieco większym kosztem. Tak naprawdę sami możemy zaaranżować swoje wnętrze na styl skandynawski, poprzez dobranie odpowiednich elementów. Tak naprawdę, nie będziemy potrzebować wiele, gdyż jak już wspomnieliśmy, jedną z najważniejszych cech wspomnianego nurtu jest prostota oraz minimalizm. Tak urządzone wnętrz będzie przyciągało swoim ciepłem oraz pięknym wystrojem bez użycia zbędnych dodatków czy mebli.