W wielu gospodarstwach domowych w Polsce źródłem zasilania kuchenki gazowej oraz innych urządzeń gazowych takich jak grill jest butla z gazem płynnym. Sprawdzeni dystrybutorzy tego paliwa dokładają starań, aby dostarczać klientom bezpieczne produkty. Warto jednak wiedzieć, jak dokonać wyboru odpowiedniej butli.

Butla z gazem na użytek domowy – wyłącznie od dobrego dostawcy

Planując zakup butli z gazem, warto zacząć od przeanalizowania ofert dostępnych na rynku. Zdecydowanie najbardziej opłaca się współpraca z doświadczonym dostawcą, który jest w stanie poszczycić się mocną pozycją w branży oraz zaufaniem klientów – ich opinie można bez problemu znaleźć w internecie. Trzeba mieć świadomość tego, że butle gazowe powinny pochodzić wyłącznie z pewnego źródła. Dostawca musi spełnić szereg wymogów, aby uzyskać zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności.

Butla z gazem na użytek domowy – jak jest zabezpieczona i oznakowana?

Eksperci z firmy Amerigas będącej jednym z czołowych dostawców gazu płynnego na polskim rynku przypominają, że każdy dystrybutor tego paliwa ma zarezerwowany wyłącznie dla siebie kolor butli. Dzięki temu da się bardzo szybko zweryfikować dystrybutora. Koniecznie należy zwrócić uwagę na datę badania okresowego, jaka jest wytłoczona na butli – po upływie tego terminu butla nie powinna być w ogóle dopuszczana do użytku. Ponadto każda butla jest zabezpieczona poprzez umieszczenie na zaworze folii z hologramem oraz specjalnej zaślepki, która chroni przed przypadkowym wyciekiem gazu. Na powierzchni butli umieszczone są także trwałe znaki towarowe – trzeba sprawdzić, czy są one zgodne z nazwą firmy znajdującą się na plombie. Pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie taka, że w butli musi znajdować się deklarowana ilość gazu.

Butla z gazem na użytek domowy – jak jest dostarczana klientowi?

W kontekście bezpiecznego korzystania z butli gazowej ogromne znaczenie ma sposób, w jaki jest transportowana do klienta. Dostawca musi zadbać o to, aby nie narażać jej na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur.