Urządzenie mieszkania może być sporym wyzwaniem. Chcemy, aby wyglądało ono jak najlepiej, jednak nie każdy z nas jest na tyle kreatywny, aby zaplanować cały wystrój. Pomocne mogą nam być różnego rodzaju porady oraz gotowe inspiracje. Cały wystrój będzie obejmował zarówno pomalowanie ścian, jak i dodanie na nich ewentualnych elementów dekoracyjnych. Poza tym trzeba pomyśleć o odpowiednich meblach pasujących do całości. Zastanówmy się jednak nad pierwszym etapem, a więc dobraniem odpowiedniego koloru do każdego z pomieszczeń.

Jak pomalować salon

Na przestrzeni lat zmieniały się trendy w modzie, ale i w upodobaniach. Ostatnio dosyć duża uwagę przyciągają aranżacje polegające na dobraniu jednolitego koloru trzech ścian oraz innego, kontrastującego koloru czwartej ściany. Czasami stosuje się także na tej czwartej ścianie fototapetę lub pewien wzór, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Najciekawszym i najlepiej wyglądającym połączeniem jest zastosowanie jednego, delikatnego koloru na trzy ściany oraz ciemniejszego na czwartą. Podobnie w przypadku fototapety, warto aby była ona nieco ciemniejsza niż odcień pozostałych ścian. Możemy się jednak zastanowić jakie odcienie będą do siebie pasować. Czasem nie jest to łatwy wybór, dlatego warto skorzystać z koła kolorów, które pozwala na idealne dobranie pasujących do siebie barw.

Jaki kolor dobrać do reszty mieszkania

Pozostałe pomieszczenia również wymagają odpowiedniej aranżacji. Dlatego na etapie planowania musimy się zastanowić również nad ich wyglądem. Tutaj możemy zdecydować się na bardzo różnorodne rozwiązania. Jedno z nich będzie podobne do tego, które zaplanowaliśmy sobie w salonie. Możemy taki układ kolorystyczny zastosować zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziecięcym, czy też pokoju dla gości, jeśli taki jest przewidziany w naszym mieszkaniu. Inną propozycją mogą być wszystkie cztery ściany w tym samym kolorze. W ten sposób również osiągniemy ciekawy efekt, szczególnie jeśli dobierzemy kolory, wśród których będziemy się dobrze czuli.