Remont mieszkania to poważne przedsięwzięcie, które wymaga przede wszystkim dobrego planu. Musi on uwzględniać kwestie związane z przechowaniem rzeczy. Niejednokrotnie okazuje się to sporym wyzwaniem, ale warto pamiętać o rozwiązaniu, jakim jest magazyn samoobsługowy.

Dlaczego warto wynająć magazyn samoobsługowy na czas remontu?

Wynajęcie magazynu samoobsługowego na czas remontu mieszkania opłaca się z paru ważnych powodów. Nie każdy ma do swojej dyspozycji powierzchnie takie jak garaż czy lokatorska komórka. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie istnieje możliwość wynajęcia magazynu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba tracić czasu na szukanie miejsca, gdzie da się bezpiecznie przechować rzeczy na czas remontu. Formalności związane z wynajęciem magazynu załatwiane są od ręki. Stawki za wynajem są przyjazne dla kieszeni, więc nie nadwyrężą budżetu przeznaczonego na remont.

Gdzie i jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Usługa wynajmu magazynów samoobsługowych funkcjonuje w dużych miastach. Warto porównywać oferty różnych firm pod katem zawartości i cen. Na potrzeby osób prywatnych w zupełności wystarczają najmniejsze magazyny o powierzchni 1-3 m kw. pozwalające na przechowanie zawartości mieszkania o metrażu do 30 m kw. W razie wątpliwości co do tego, jaki magazyn będzie w danym przypadku najlepszy, należy skonsultować się z w tej sprawie z usługodawcą. W Kangu Self Storage można liczyć na fachowe doradztwo w tym zakresie i profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach współpracy.

Wynajem magazynu samoobsługowego – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, należy zapoznać się z regulaminem obowiązującym u wybranego usługodawcy. Istotne są w szczególności zapisy odnoszące się do rzeczy, których w magazynach gromadzić nie wolno. Na liście zakazanych przedmiotów znajdują się m.in. materiały wybuchowe, żywe organizmy oraz żywność z krótkim terminem przydatności do spożycia. Na ogół obowiązuje minimalny okres najmu wynoszący np. 14 dni.