Minimalizm jest jednym ze stylów wystroju wnętrz, który uważa się za bardziej nowoczesny. Coraz chętniej stosuje go w swoich mieszkaniach nie tylko wielu Polaków, ale ogólnie rzecz biorąc wielu ludzi na całym świecie. Pozwala to uzyskać większą przestrzeń, a to z kolei daje wrażenie swobody i wolności. Jak zorganizować wnętrze w stylu minimalistycznym i jak dobrać odpowiednie meble oraz kolory ścian? Czy styl minimalistyczny oznacza, że musimy pozbyć się wszystkich ozdób, tak aby mieszkanie było jak najbardziej praktyczne?

Styl minimalistyczny

Jeżeli chcemy urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym, warto przejrzeć dostępne w Internecie pomysły i projekty. Znajdziemy wiele grafik, które przedstawiają takie mieszkania i które mogą być dla nas inspiracją. Na początek warto pomyśleć o kolorach, które będą dobrze współgrały ze sobą nawzajem, a także w całym wyposażeniem mieszkania. W wielu minimalistycznych wnętrzach stawia się głównie na biel, podobnie jak w mieszkaniach w stylu skandynawskim. Pomaga ona wydobyć to, co najlepsze i nie odwraca uwagi od wyposażenia, jakim są meble oraz inne dodatki.

Jak dobrać meble i dodatki

Meble w stylu minimalistycznym są zazwyczaj proste i użyteczne. Nie znaczy to jednak, że wyglądają zwyczajnie czy też po prostu brzydko. Wręcz przeciwnie – dobrze dobrane meble mogą stworzyć w minimalistycznym wnętrzu niesamowity klimat nowoczesności i wolności. Jeśli zaś chodzi o ozdoby, chociaż nie musimy ich całkowicie wyeliminować, minimalizm kładzie nacisk na ich minimalne wykorzystanie. Jeśli więc lubimy wiele obrazów na ścianach, czy w ramkach na półkach albo nie wyobrażamy sobie życia bez góry pluszaków na łóżku, to styl minimalistyczny nie będzie dla nas dobrym wyborem.