Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszy się styl industrialny, który określany jest również mianem loftowego. Do jego cech charakterystycznych zalicza się minimalizm, który doskonale znamy ze stylu skandynawskiego, ale również pewną surowość.

To styl, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesności. Jeśli nie lubisz zbędnych dodatków w mieszkaniu, nie podobają Cię różnego rodzaju bibeloty, styl industrialny jest jak najbardziej dla Ciebie.

Czy styl industrialny do wnętrza otwarte?

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu industrialnym, musisz pamiętać przede wszystkim o tym, że lubi on wnętrza otwarte. Sufity powinny być wysokie, a ilość ścianek i drzwi ograniczona do niezbędnego minimum. Tym, czego nie musisz absolutnie ukrywać są różnego rodzaju elementy konstrukcyjne.

Widoczne rury czy przewody wentylacyjne? W stylu industrialnym nie jest to żaden problem. Wręcz przeciwnie, są one absolutnym atutem. Wszystko to można określić mianem architektonicznej prostoty i braku zbędnej ingerencji.

O różnych wystrojach wnętrz przeczytasz w portalu https://designerskie.pl/.

Jak powinny wyglądać ściany we wnętrzach w stylu industrialnym?

Jeśli marzy Ci się industrialne mieszkanie, pamiętać, że na ścianie świetnie sprawdzi się:

  • cegła;
  • beton architektoniczny.

Pamiętaj jednak, że nie musisz sięgać po prawdziwe materiały. Obecnie w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju imitacje, które na ogół kosztują dużo mniej. Może je wykorzystać bez żądnych obaw o uzyskany efekt. Pamiętaj, że styl industrialny uwielbia metalowe dodatki.

Świetnie komponują się one zarówno z cegłą, jak i betonem. Jeśli chodzi o tkaniny, to najlepiej stawiać na te naturalne. Len i skóra zawsze będą dobrze wyglądały we wnętrzu urządzonym w takim stylu.