Planując wykończenie i wyposażenie mieszkania, musimy pomyśleć między innymi o tym jak urządzić łazienkę. Na początek warto określić styl, który będzie dominujący. Dzięki temu będzie nam łatwiej dobierać kolejne elementy. Jednym z podstawowych pytań, które musimy sobie zadać na etapie wyboru wyposażenie, jest pytanie czy wybrać wannę czy prysznic. Decyzja będzie zależała od wielu czynników, jednak najważniejszym będą nasze upodobania. Przyjrzyjmy się pozostałym czynnikom, które mogą ułatwić nam wybór.

Kiedy wybrać wannę

Wanny były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu, jednak z czasem zaczęły być wypierane przez prysznice. Obecnie, moda na wannę powraca w wielu rejonach i niejeden decyduje się na zamontowanie jej w swoim domu lub mieszkaniu. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią poleżeć sobie w pianie w gorącej wodzie wraz z olejkami eterycznymi. Aby jednak wanna dobrze wyglądała w łazience, pomieszczenie to musi być odpowiednich rozmiarów. Jeżeli sami ustalamy projekt domu, musimy o tym pomyśleć już na etapie tworzenia projektu. Jeśli natomiast kupujemy mieszkanie, wszystko będzie zależało od planu jaki opracował deweloper. Jeśli jednak łazienka jest na tyle duża, że możemy umieścić w niej wannę, warto pamiętać o dopasowaniu jej stylem do reszty wyglądu pomieszczenia.

Kiedy wybrać prysznic

Prysznic jest bardziej nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem, szczególnie popularnym w ostatnich latach. Możemy postawić na prysznic w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkiej kąpieli i na tym, żeby miejsce na kąpiel nie zajmowało zbyt dużo miejsca w łazience. Jest to idealne rozwiązanie w łazience o niewielkich rozmiarach, do której trudno byłoby wcisnąć wannę. Prysznic zazwyczaj jest też bardziej oszczędnym rozwiązaniem, gdyż używamy w nim mniejszej ilości wody niż w wannie. Dlatego też będzie on miał zastosowanie w domach i mieszkaniach osób, które cenią sobie oszczędności.