Kafle to bardzo popularny element we wnętrzach. Atrakcyjność tego rozwiązania związana jest nie tylko z zaletami płytek, ale również z ich wyjątkowym wzornictwem i bogactwem kolorów. Płytki zdominowały wnętrza, ale coraz częściej widać je również na tarasach, w miejscach ogrodowego relaksu oraz w biurach i w restauracjach. Mocuje się je na podłogach oraz na ścianach, pozwalają stworzyć wyjątkowe aranżacje, stanowią doskonałe tło dla roślin, zabezpieczają powierzchnię przed zabrudzeniem.

Płytki ścienne – najmodniejsze kolory i wzory

Obecnie wielu inwestorów decyduje się na duże płytki ścienne imitujące naturalne minerały i surowce. To przepiękne i niezwykle eleganckie marmury, duże, drewnopodobne kafle lub płytki imitujące surowy beton. Tak ogromny wybór daje niezliczone możliwości aranżacyjne, kafle mogą odmienić każde wnętrze i przemienić je w prawdziwe dzieło sztuki. Dużą zaletą płytek gresowych i ceramicznych jest ich ponadczasowość, trwałość i odporność na najważniejsze czynniki, czyli na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz zabrudzenia. Te cechy sprawiają, że płytki stają się najważniejszym elementem wykończenia łazienek, toalet oraz kuchni.

Płytki na ścianach w kuchni i w łazience

Płytki są niezastąpione w miejscach wilgotnych i intensywnie użytkowanych, dlatego spotkać je można niemal w każdej łazience i kuchni. Chronią ściany przed wilgocią, są łatwe do utrzymania w czystości, a do tego prezentują się przepięknie. Bogate wzornictwo pozwala uzyskać ciekawy efekt, który sprawdzi się niemal w każdym stylu. Duży wybór modnych płytek do wnętrz dostępny jest na stronie https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-scienne-139.html. Na uwagę zasługują płytki ścienne imitujące najpiękniejsze minerały, takie jak marmur. W sprzedaży dostępne są płytki w dużych rozmiarach oraz niewielkie, dekoracyjne kafle.

Płytki ścienne do salonu i do pokoju dziennego

Płytki coraz częściej goszczą w pokojach, są elementem dekoracyjnym podłóg oraz ścian. Bardzo dobrze wyglądają w nowoczesnych, przestrzennych wnętrzach. Płytki drewnopodobne podkreślą ciepły, skandynawski styl pomieszczenia, z kolei kafle o strukturze betonu będą ciekawym uzupełnieniem industrialnych wnętrz, które z reguły są nieco surowe i chłodne. Płytki klei się zazwyczaj do jednej, wybranej ściany, może być to miejsce rzucające się w oczy, np. za kanapą, naprzeciwko okna lub drzwi. Ścienne płytki do salonu mogą mieć ciekawą, nieco nierówną strukturę, atrakcyjny kolor lub kształt. Bardzo ładnie wygląda drewnopodobna jodełka lub mozaika.