Rośliny w mieszkaniu to świetny sposób na dodanie wnętrzu charakteru oraz wzmocnienie więzi z naturą. Równie ważne, jak wybór odpowiednich gatunków, jest wybór doniczek, które w odpowiedni sposób wyeksponują rośliny i kwiaty. W ostatnim czasie coraz częściej można spotkać się z doniczkami imitującymi swoim wyglądem głowy. Mogą być utrzymane w różnej stylistyce – antycznej, nowoczesnej, boho. Taki wyrafinowany design doda każdemu wnętrzu elegancji i będzie ciekawym, mocnym akcentem przykuwającym oko. 

Doniczka głowa – jak wygląda?

O posiadaniu małej, domowej dżungli marzy coraz więcej osób. Co za tym idzie, projektanci wychodzą im naprzeciw i starają się znaleźć coraz to nowsze, bardziej interesujące formy na prezentację roślin. Dobór doniczek do wystroju wnętrza jest swojego rodzaju sztuką, a zielone pędy wyrastające z ładnej, ceramicznej twarzy, mogą wyglądać naprawdę niezwykle. Wybierać możemy spośród wielu modeli, utrzymanych w różnej estetyce i kolorach. Doniczka głowa może stać bezpośrednio na ziemi bądź znajdować się na podwyższeniu. Jakie rośliny będą najlepiej prezentować się z doniczką głową? Dobrze będą wyglądać rośliny wiszące, imitujące włosy, oraz sukulenty. Ostatecznie tylko od nas i naszej wyobraźni zależy, jak „wystylizujemy” naszą donicę.

Jaką doniczkę głowę wybrać?

Skąd wiedzieć, jaka doniczka głowa będzie wyglądać najlepiej w naszym mieszkaniu? Dla miłośników figur geometrycznych i nowoczesnych aranżacji, świetnie sprawdzą się posiadające proste, modernistyczne kształty doniczki głowy z włókna szklanego. Są dostępne w kolorze białym i czarnym, w macie lub w połysku. Istnieją też donice przedstawiające twarze we współczesny, lecz naturalistyczny sposób. Piękna, kobieca twarz wykuta w białej ceramice będzie wyglądać dobrze właściwie na każdym parapecie. Z kolei miłośnicy kolorów mogą wybrać barwną, uśmiechniętą twarz przedstawioną w abstrakcyjny sposób, co będzie wyglądało zabawnie i wesoło. Bogatą ofertę możemy znaleźć na stronie: https://forvega.pl/pol_m_Donice-ozdobne_glowy-324.html.

Doniczki głowy stylizowane na antyczne

Popularnym wyborem są też osłonki, które wyglądają jak antyczne rzeźby. Kojarzą się swoją estetyką z klimatem muzeów oraz starożytnym światem. Nie są nachalne, za to niewątpliwie budzą zachwyt harmonijnymi proporcjami oraz klasycznym pięknem. Sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach: tych urządzonych w stylu vintage, lecz również nowoczesnych, jako element kontrastujący. Często na sklepowych półkach można zobaczyć też doniczkę głowę w kształcie Buddy. Do takiej najlepiej będzie pasować sukulent. To orientalne połączenie na pewno spodoba się miłośnikom jogi i medytacji. Wybierając donicę głowę, przede wszystkim powinniśmy kierować się doborem jej do wystroju wnętrza oraz własnymi odczuciami.