W niemal każdym mieszkaniu znajdziemy przynajmniej jedną komodę. Najczęściej jest ona umiejscowiona w salonie i niejednokrotnie stanowi jego centralny punkt. Czasami wygląda ona bardzo dobrze i idealnie komponuje się z wnętrzem. Innym razem jednak wygląda ona jakby była zupełnie nie na miejscu. Nie komponuje się ani kolorem, ani stylem z cała resztą pomieszczenia. Poza tym, jej wielkość nie zawsze jest dobrze dobrana, co od razu przykuwa uwagę. W jaki sposób można wybrać komodę, która idealnie będzie pasowała do naszego wnętrza?

Komody kiedyś i dziś

Na początek warto wspomnieć, że zarówno moda, jak i potrzeby współczesnego pokolenia są nieco inne, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Możliwe, że pamiętamy z domu rodziców, czy też dziadków ciężkie masywne komody, które sięgały sufitu. Wtedy, ze względu na liczne rodziny, zapotrzebowanie na miejsce w szafach było dość duże, a taka komoda mogła pomieścić naprawdę sporo. Dzisiaj zdecydowanie odchodzi się od tego modelu i stawia się na niższe komody, na których możemy postawić telewizor, czy też ozdobić je w inny sposób. Wybór komody może jednak przysporzyć nam trudności jeśli nie wiemy czego dokładnie szukamy. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że komoda, która najbardziej nam się spodoba, niekoniecznie będzie pasować do naszego wnętrza.

Jak wybrać komodę

Powstaje więc pytanie: jak wybrać komodę, która będzie nam się podobać, a jednocześnie będzie dobrze wyglądać w naszym salonie? Tak naprawdę większość z nas potrafi sobie wyobrazić jak dany mebel będzie się prezentował w miejscu, które dla niego przeznaczyliśmy, a to nam pomoże dokonać właściwego wyboru. Pewnym ułatwieniem może być również wcześniejsze zmierzenie ściany, na której chcemy postawić komodę. Dzięki temu nie wybierzemy ani zbyt długiego, ani zbyt krótkiego modelu. Jeśli zaś chodzi o sam styl, powinien on być uzupełnieniem stylu jaki już panuje w mieszkaniu, a przynajmniej w danym pomieszczeniu, w którym ma stanąć ten mebel.