Drewno jest materiałem, który idealnie sprawdza się przy pracach wykończeniowych. Możemy je zastosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego domu, czy też mieszkania. Drewniane elementy odpowiednio dobrane do reszty wystroju pozwolą stworzyć przepiękne aranżacje oraz nadać budynkowi naprawdę niepowtarzalnego stylu. Zastanówmy się jak takie aranżacje mogą wyglądać jeśli chodzi zarówno o zewnętrzną, jak i o wewnętrzną część domu.

Drewniane elementy zewnętrzne

Na początek zastanówmy się nad tym jakie mogą być drewniane elementy zewnętrzne. Jeśli chodzi o mieszkanie, nie mamy tutaj zbyt dużego pola do popisu, gdyż są to jedynie drzwi. Możemy jednak wybrać takie, które będą ładnie komponowały się z całym wnętrzem i już na progu zdradzały co nieco na temat jego charakteru. W przypadku domu lub budynku mieszkalnego wybór jest znacznie większy. Częstym zabiegiem jest między innymi umieszczanie przy wejściu do domu lub budynku drewnianych elementów dekoracyjnych. Najczęściej są to odpowiednio wyprofilowane i dobrane do wielkości domu elementy wykończeniowe, które nadają mu nowoczesny wygląd nawiązując jednocześnie do tradycyjnych elementów klasycznych.

Drewniane elementy wewnętrzne

Jeśli chodzi o wnętrze domu lub mieszkania, wybór jest tutaj bardzo duży. Jednym z elementów są wspomniane wcześniej drzwi, które od wewnątrz mogą wyglądać naprawdę niesamowicie i dopełniać klimatu mieszkania. Podobną funkcję mogą spełniać drzwi umieszczone wewnątrz i prowadzące do sypialni, czy do pokoju dziecięcego albo do łazienki. Ponadto, można zastosować podwieszane elementy drewniane lub ich odpowiedniki, które będą się znajdować na ścianach. Rozwiązania takie są dość powszechne w nowoczesnych apartamentach i apartamentowcach, które oferują mieszkania na sprzedaż jak i na wynajem. Inne elementy drewniane jakie możemy umieścić w mieszkaniu, to chociażby obramowania luster, wazony, czy figurki, które również wniosą do wnętrza określoną atmosferę, a przynajmniej pomogą w jej utworzeniu.